Cieszyn

Ogłoszenia duszpasterskie
elzbieta.katolik.bielsko.pl
II NIEDZIELA ADWENTU
10-16.12.2017
 1. Gromadzimy się na Eucharystii w drugą niedzielę adwentowego oczekiwania. Pojawienie się Jana Chrzciciela kieruje naszą uwagę na Tego, którego nadejścia wypatrujemy. Jesteśmy zaproszeni do oddania siebie Bogu, przeorientowania naszego życia i wejścia w zażyłą relację z Jezusem Chrystusem.
  Modlitwą i ofiarą materialną (składka do puszek) wspieramy Kościół na Wschodzie.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) W środę, 13 grudnia - wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  b) W czwartek, 14 grudnia - wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 3. 12 grudnia, tj. we wtorek, odbędzie się nabożeństwo maryjne, które rozpocznie się w naszej świątyni o godz. 20.00. Odmówimy różaniec fatimski i zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 4. Również we wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o godzinie 17.00
 5. W środę o godzinie 17.00 w Domu Parafialnym spotkanie rodziców zainteresowanych udziałem dzieci w Zimowisku organizowanym przez POAK.
 6. W czwartek, 14 grudnia,  po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 7. W piątek, 15 grudnia, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. W tym dniu o godzinie 19.15 do kaplicy sióstr Boromeuszek na Górnym Rynku zapraszamy młodzież całego miasta na spotkanie ewangelizacyjne. Naszym gościem będzie ksiądz Mirek Tosza, założyciel Wspólnoty Betlejem, działający na rzecz bezdomnych. Po wysłuchaniu Jego świadectwa i modlitwie przejdziemy na spotkanie przy stole. Planowane zakończenie o 22.00.
 8. Chorych i starszych parafian odwiedzimy jeszcze w tym miesiącu przed Świętami, w sobotę, 23 grudnia od godz. 8.00. Zapisy u siostry w zakrystii.
 9. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej rodziny w Cieszynie zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły. Zapraszamy do obejrzenia szkoły, spotkanie z dyrektorem i nauczycielami a dzieci do wspólnej zabawy. Termin: 14 grudnia 2017 roku od godziny 16.00. Szkoła znajduje się przy ulicy Błogockiej 19.
 10. W Kancelarii można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 11. Wczoraj rozpoczęliśmy wizytę kolędową. Plan kolędy podany jest w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter