Cieszyn

Ogłoszenia duszpasterskie
elzbieta.katolik.bielsko.pl
II NIEDZIELA ZWYKŁA
14.01.2018 - 20.01.2018
 1. Dziś przypada 2 niedziela zwykła. Chodźcie a zobaczycie – zachęcał Jezus uczniów do pójścia za Nim. To wezwanie dziś adresowane jest do nas, którzy pragniemy poczucia bezpieczeństwa, oparcia, sensu i celu w życiu. To wszystko znajdujemy – jak uczniowie - w Jezusie. Zatem śpieszmy ku Temu, który zaprasza do słuchania Słowa Bożego i pragnie nas prowadzić po drogach codzienności.
  W całym Kościele powszechnym przeżywamy dziś dzień Migranta i Uchodźcy.
  Składka przeznaczona jest na cele charytatywne (jałmużna postna).
  W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, kolekta na potrzeby naszej parafii.
 2. W środę, 17 stycznia, Kościół Katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.
 3. Od czwartku, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia o godzinie 16.00 w kościele św. Marii Magdaleny.
 4. Obchody liturgiczne w tym tygodniu:
  a) W środę, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata
  b) W piątek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 5. 7 stycznia Ks. Biskup Roman Pindel w Oświęcimskim Centrum Kultury wręczył Siostrze Jadwidze Urszuli Wyrozumskiej Nagrodę Św. Maksymiliana Marii Kolbego za wybitne osiągnięcia na polu ewangelizacji w Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Siostrze Jadwidze serdecznie gratulujemy. Artykuł na ten temat znajdzie się w tygodniku Niedziela 21 stycznia.
 6. Czcicieli Matki Bożej i Seniorów zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w ostatnią sobotę, 27 stycznia o godz. 10.00. Po nabożeństwie wraz z Caritas parafialną zapraszamy Seniorów na spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym.
 7. Kurs dla narzeczonych odbędzie się 17 i 24 lutego 2018 roku w się w naszym Domu Parafialnym. Ilość miejsc dla słuchaczy jest ograniczona. Informacje o zapisach: tel.: 602 382 190 oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 8. Siostry Elżbietanki zapraszają dziewczyny od klasy 7, z gimnazjum i szkół średnich na rekolekcje ewangelizacyjne. Jest to czas poznawania Bożych Obietnic zawartych w Piśmie Świętym. Rekolekcje odbędą się w dniach od 5 do 10 lutego w Zabrzegu. Zapisy i informacje u s. Tarsycji, s. Joanny lub w zakrystii.
 9. Zapraszamy dzieci i młodzież ( od 6 klasy szkoły podstawowej wzwyż) na rekolekcje sportowe Spytkowice 2018. Odbędą się one w dniach od 7 do 9 lutego (drugi tydzień ferii). Zapisy w zakrystii, koszt 150 zł.( Przy zapisie wpłata zaliczki 50 zł) Zachęcamy.
 10. Plan kolędy podany jest w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii. Ze względu na kolędę, nie ma w okresie kolędowym  niedzielnych nieszporów. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od 17.00 – 18.00; w środę i piątek: 8.00 -9.00. Kolęda dodatkowa w sobotę, 20 stycznia. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter