Cieszyn

Ogłoszenia duszpasterskie
elzbieta.katolik.bielsko.pl
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 – 24.02.2018

 1. Dziś 1 niedziela wielkiego postu. Jest to czas zastanowienia się nad własnym życiem, to okres duchowej pielgrzymki ku porankowi zmartwychwstania. W jej trakcie ciągle na nowo dostajemy łaskę i szansę pogłębienia więzi z Jezusem, do którego należymy od momentu chrztu. Czas przygotowania paschalnego ma nam pomóc w lepszym zrozumieniu naszej chrześcijańskiej tożsamości i wskazywać skuteczne metody walki z pokusami szatana. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 2. W czwartek, 22 lutego, przypada liturgiczne święto Katedry Św. Piotra, apostoła.
 3. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w Katedrze Św. Mikołaja w Bielsku-Białej. (szczegóły na plakacie w gablocie) Z tego powodu nie będzie w przyszłą niedzielę spotkania niesakramentalnych w Cieszynie.
 4. Spotkanie Duszpasterstwa Środowisk Twórczych odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 18.00 w auli Liceum Katolickiego.
 5. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia. Inteligencję rozumiemy jako wartość etyczną, którą rozumiemy jako wyzwanie, aby swoje talenty rozwijać, umiejętności doskonalić, wiedzę poszerzać, a wszystkim dzielić się służąc dobru wspólnemu. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do przyjścia na spotkanie w środę, 21 lutego o godzinie 18.00 do auli Liceum Katolickiego, na spotkanie z o. Tomaszem Dostatnim na temat: „Wiara i jej siostra wątpliwość – wokół myśli Tomasza Halika”.  
 6. We wtorek, 20 lutego Spotanie Kręgu biblijnego o godz.18.00 w Domu Parafialnym.
 7. W przyszłą niedzielę spotkanie osób niesłyszących i niedosłyszących. O 15.00 Spowiedź św., o 15.30 Eucharystia
 8. W przyszłą niedzielę, 25 lutego, modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad gentes)
 9. Zapraszamy wiernych do udział w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej ( w piątki o 17.30) oraz Gorzkich Żalów ( w niedziele o godzinie 17.15)
 10. Od dnia 11 lutego 2018 r. trwają zapisy internetowe na Pieszą Pielgrzymkę do Łagiewnik. Ze względu na problemy techniczne związane z wydrukiem informatorów, w tradycyjnych punktach stacjonarnych można zapisać się od dnia 18 lutego 2018 r.
 11. Kolejny raz w naszej parafii przy wyjściu z kościoła będzie można pobrać skarbonki „Jałmużny wielkopostnej”. Bardzo zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji. Prosimy, aby taka skarbonka stała w każdym domu, w miejscu widocznym i w ten sposób przypominała wszystkim domownikom o specyfice okresu Wielkiego Postu. Akcja „Jałmużna Wielkopostna" podobnie jak Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest akcją ekumeniczną od kilku lat podejmowaną przez Kościoły: Katolicki, Ewangelicki i Prawosławny. Hasłem, które towarzyszyć będzie tegorocznej skarbonce, jest wezwanie: „Nie zapominajcie o ludziach starszych, są źródłem mądrości oraz pamięcią życia i rodziny” Cel jest prosty - pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Akcja ma mieć charakter rodzinny i wychowawczy. Dorosłych prosimy, aby wyjaśnili dzieciom ideę skarbonek, a przez to od najmłodszych lat formowali u nich  postawę ofiarności i wrażliwości na potrzeby innych. W naszej parafii, w naszych rodzinach - ze względu na specyfikę naszej parafii ofiarujemy zebrane środki na pomoc dla chorych z Centrum Medycznego Sióstr Elżbietanek i „Betanii”. W Wielką Sobotę, przy okazji poświęcenia pokarmów, przedstawiciele rodzin przyniosą te skarbonki do kościoła i złożą je przed głównym  ołtarzem naszego kościoła. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie także rozprowadzać „Paschaliki wielkanocne”.
 12. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od IV niedzieli Wielkiego Postu, 11 marca. Poprowadzi je  O. Piotr Łoza, Paulin ze Skałki w Krakowie. Prośmy w modlitwie o Dary i Owoce Ducha Świętego dla wszystkich.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter