• Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post

 • Rzymskokatolicka Parafia Świętej Elżbiety

 • 1
 • 2

Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26.03 - 02.04.2017

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży, które prowadzi: ks. Paweł Tomala wikariusz z Pruchnej.
  W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. będą nauki rekolekcyjne, a po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn. Nauka stanowa dla kobiet będzie w poniedziałek o godz. 19.00.
  Msze św. z naukami ogólnymi będą codziennie o godz. 8.00 i 18.00.
  Nauki dla dzieci – codziennie o godz. 9.30 Nauki dla młodzieży gimnazjalnej – codziennie o godz. 11.00 Spotkania dla młodzieży ponadgimnazjalnej we wtorek i środę o godz. 19.00.
  Otoczmy naszą modlitwą księdza rekolekcjonistę i całe dzieło rekolekcji parafialnych.
  Szczegółowe informacje o rekolekcjach parafialnych znajdują się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  Członkinie „Caritas” przy wyjściu z kościoła rozprowadzają „Paschaliki wielkanocne” a w przyszłą niedzielę będą zbierać ofiary na potrzebujących w naszej parafii.
  Taca na Mszach z nauką ogólną i w dniu zakończenia rekolekcji będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcji.
  Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.15.
  W dzisiejszą niedzielę w naszej świątyni odbędzie się spotkanie dla niesłyszących i niedosłyszących. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 15.00, o 15.30 Msza św, a po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży będzie w piątek o godz. 17.30
  Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 18.30
  Godzinki o Męce Pańskiej śpiewamy w niedzielę o godz. 7.00
  Na Nabożeństwo wylania Ducha Św. dla młodzieży ponadgimnazjalnej na zakończenie rekolekcji we środę o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich parafian.
 3. Cieszyńską Drogę Krzyżową będziemy przeżywać 7 kwietnia, początek o godz. 17.00 w kościele Opatrzności Bożej w Cieszynie Pastwiskach, ulicami: Kościelną, Zajęczą, Katowicką i Krokusów. Zakończenie Mszą św, w kościele Miłosierdzia Bożego w Kalembicach. Do niesienia krzyża proszona jest delegacja z naszej parafii od stacji II do III, a do IV Wspólnota Sióstr Elżbietanek. Zmiana delegacji następuje po zakończeniu rozważania i modlitwy przy danej stacji.
 4. We czwartek, 30 marca o godz. 17.00 w parafii św. Jana Chrzciciela na Mnisztwie, młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania. Tam będzie też odprawiona intencja parafialna. Wyjątkowo nie będzie w naszym kościele Adoracji czwartkowej i Mszy św. o godz. 18.00. Ks. Łukaszowi i Rodzicom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej
 5. W Pierwszą  Sobotę miesiąca odprawimy Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  O godz. 7.00 rózaniec, a o 7.30 Msza św.
 6. Zapisy na V Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach są przyjmowane  w parafii św. Jerzego w Cieszynie do 2 kwietnia.
 7. Chętnych do sprzątania naszego kościoła zapraszamy 1 kwietnia (w sobotę ) na godz. 10.00.
 8. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę 8 kwietnia od godz. 8.00 ( zgłoszenia u siostry w zakrystii).
 9. Apostolat Maryjny będzie miał spotkanie  wyjątkowo 6 kwietnia po Mszy św. wieczornej.
 10. Kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne i uwolnienie z nałogów będzie w drugą sobotę kwietnia, o godz. 19.30.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne Życzenia: obfitych Darów Bożych i Opieki Świętych Patronów.