• Alleluja, Chrystus Zmartwychwstał!

 • Rzymskokatolicka Parafia Świętej Elżbiety

 • 1
 • 2

Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
25.06  – 01.07.2017

 1. Dziś przypada 12 niedziela zwykła. Właściwie rozumiana bojaźń oraz miłość to dwie wartości, które tworzą fundament postawy służebnej. Bojaźń Boża nie jest strachem przed karzącym Bogiem, ale postawą synowskiego oddania. Taka bojaźń, umacniana miłością, daje człowiekowi poczucie wolności, odwagi i męstwa. Niech ich obecność pozwala nam skutecznie stawić czoło wszelkim przeciwnościom.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
      a) w środę, 28 czerwca – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
      b) w czwartek, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.
 3. W piątek, 30 czerwca, kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Różaniec o godz. 7.00 i Mszę św. o godz. 7.30.
  Chorych i starszych parafian odwiedzimy od godz. 9.00 (zgłoszenia u siostry w zakrystii)
 5. W przyszłą niedzielę, 2 lipca, składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 6. Zapraszamy na kolejne spotkanie dla singli w Cieszynie, które odbędzie się dziś o godz. 15.00 w kościele Ojców Franciszkanów przy ul. Szersznika 3. Jest to miejsce formacji dla osób rozeznających swoje powołanie i przestrzenią poznawania ludzi z wartościami.
 7. Zgłoszenia na XXVI Pieszą Pielgrzymkę Cieszyn-Jasna Góra w dniach od 6 - 11  sierpnia przyjmujemy w zakrystii do końca czerwca. Gorąco zachęcamy młodzież i dorosłych do udziału w tej pielgrzymce. Przy zapisie uiszczamy opłatę 50 zł, na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki. (szczegóły na plakacie w gablocie)
 8. Dziś wspólnota parafialna w Cieszynie – Mnisztwie, przeżywa swoją uroczystość odpustową, ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela.  Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30, a nieszpory o 15.30
 9. Składamy serdeczne podziękowanie dla POAK za zorganizowanie darmowych korepetycji dla dzieci oraz dla Pani Marii Zabiega za przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego z matematyki.
 10. Dziś od godz. 15.00 będzie okazja do spowiedzi św. dla wszystkich niesłyszących i niedosłyszących, o godz. 15.30 odbędzie się Msza św., a po niej spotkanie w Domu Parafialnym.
 11. Członkinie „Caritas” będą zbierać w przyszłą niedzielę ofiary na potrzebujących w naszej parafii, a w drugą niedzielę  lipca na pomoc Rodzinom w Syrii.
 12. Zapraszamy narzeczonych na  katechezy parafialne. W naszej Parafii odbędą się one 23 i 30 września 2017 (2 soboty po 2 katechezy) – od 9.30 w Domu Parafialnym. Katechezy trwają do około 14.00.  Informacja i zapisy: mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 602 382 190.

.