• Z Cieszyna na Jasną Górę

 • Rzymskokatolicka Parafia Świętej Elżbiety

 • 1
 • 2

Ogłoszenia duszpasterskie

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
20 – 26.08.2017

 1. Dziś przypada XX niedziela zwykła. Każdy człowiek potrzebuje bycia przy wspólnocie. Aby osiągnąć cel, należy spełnić określone wymagania. Podobnie jest we Wspólnocie Kościoła. Bóg jednak nie stawia żadnych wymagań. Do Niego może przyjść każdy człowiek. Nikt, kto Go szuka, oraz z wiarą i ufnością zwraca się do Niego, nie zostanie odtrącony.
  Bóg zatem zaprasza nas do budowania trwałych relacji z Nim oraz bliźnimi.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
      a) w poniedziałek, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża
      b) we wtorek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
      c) w czwartek, 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, apostoła
      d) w sobotę, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się Uroczystość złożenia Profesji Wieczystej: s. M. Agaty. Czcigodną Siostrę wraz z całą Wspólnotą Sióstr Elżbietanek otoczmy naszą gorącą modlitwą.
 3. Na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina, tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. „Fatima. Ostatnia tajemnica” – w kinach od 18 sierpnia.
 4. Zapraszamy narzeczonych na katechezy parafialne. W naszej parafii odbędą się one 23 i 30 września 2017 roku (2 soboty po 2 katechezy). Informacja i zapisy: mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 602 382 190
 5. 16 września (sobota) odbędzie się X Pielgrzymka Rodzin Diecezji Bielsko- Żywieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej: Droga krzyżowa godz. 10.00,  Msza św. godz 12.00.
  POAK Parafii św. Elżbiety organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarem o godz. 7.00 z dolnego parkingu pod kościołem św. Elżbiety. Zapisy w zakrystii do 13 września, koszt przejazdu 20 zł.
 6. Jeśli lubisz ludzi, masz motywację do rozwoju, potrafisz współpracować z innymi i masz skończone 18 lat, zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI. (Szczegóły na plakacie)
 7. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła, zaś w tygodniu w zakrystii. W tygodniku „Niedziela” artykuł o Odpuście Porcjunkuli w naszym kościele oraz o Pielgrzymce pieszej na Jasną Górę.