Cieszyn

Ogłoszenia duszpasterskie
elzbieta.katolik.bielsko.pl
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 – 24.03.2018
 1. Dziś przypada 5 niedziela wielkiego postu. Poprzez znak zasłoniętych krzyży uświadamiamy sobie, iż oprócz tego, co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego obejmuje także właściwą dyspozycję serca, gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka.
 2. W poniedziałek, 19 marca, przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 3. We wtorek o 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej. Zapraszamy
 4. W przyszłą niedzielę spotkanie niesłyszących i niedosłyszących. O 15.00 okazja do spowiedzi. O 15.30 Msza Święta.
 5. Osoby chętne do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (23.03.2018)  prosimy o kontakt z ks. Łukaszem do środy wieczorem. Kwestia organizacji transportu.
 6. Naszych chorych odwiedzimy przed  świętami z posługą sakramentalną w sobotę, 24 marca, od godz. 8.00. Prosimy ich zgłosić u siostry w zakrystii.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na Mszach św. przed południem. Członkowie Akcji Katolickiej przygotują palmy wielkanocne, które będą do nabycia w Niedzielę Palmową. Prosimy parafian o dostarczenie materiału zielonego do palm (tuja; bukszpan; itp.) w dniu 21 marca (we środę) pod salki Domu Parafialnego. ( Przygotowanie palm w dniu 22 marca, we czwartek). Ofiary złożone przy  nabyciu palm zasilą fundusz kolonii charytatywnych.
 8. W przyszłą niedzielę, 25 marca,  obchodzony jest również Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o godzinie 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej. Duszpasterstwo Młodzieży w Cieszynie zaprasza na to spotkanie biskupa z młodymi naszej diecezji. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy u swoich księży. Wyjazd z parkingu przy Parafii św. Elżbiety o godz. 12.00. Zapraszamy.
  W tym dniu przypada 26 rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za nasz Kościół partykularny. Z racji obchodów Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej, liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zostaje przeniesiona na poniedziałek po oktawie Wielkanocy, czyli 9 kwietnia.
 9. Tegoroczna Droga Krzyżowa Parafii cieszyńskich połączy kościoły:
  św. Elżbiety w Cieszynie i Imienia NMP w Bobrku. Rozpoczęcie 23 marca o godzinie 17.00 w kościele św. Elżbiety. Następnie przejście ulicami: Katowicką, Wiejską, Małą, Przepilińskiego, Filipowicza i Kościuszki do kościoła w Bobrku, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta.
  Delegacja z naszej parafii poniesie krzyż przy 1 i 2 stacji drogi krzyżowej.
  Do pierwszej stacji prosimy Siostry Elżbietanki, a do drugiej Zespół Teatralny.
 10. Caritas rozprowadza Paschaliki Wielkanocne.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter